طرح گردشگری پایدار سبب رونق صنعت گردشگری در همدان می‌شود
طرح گردشگری پایدار سبب رونق صنعت گردشگری در همدان می‌شود

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان گفت: طرح گردشگری پایدار ابزاری در راستای توسعه صنعت توریسم در استان همدان است که سبب رونق و جذب توریست می‌شود.

مهدی الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با تاکید براینکه با اجرای طرح‌هایی در حوزه‌ امنیتی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان، صنعت گردشگری در استان جان تازه می‌گیرد اظهار داشت: طرح گردشگری پایدار ابزاری در راستای توسعه صنعت توریسم در استان همدان است که سبب رونق و جذب توریست می‌شود.

وی بیان کرد: طرح گردشگری با رویکرد توسعه پایدار در استان  تلاش دارد ضمن برقراری توازن میان عرضه و تقاضا در راستای حفظ منابع موجود گام برداشته و با رعایت اخلاق حرفه‌ای سبب افزایش ضریب امنیت در حوزه‌ی گردشگری شود.

بیشتر بخوانید

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان با تأکید بر اینکه باید از بروز مشکلات و جرائم امنیتی و انتظامی در حوزه گردشگری پیشگیری کنیم، گفت: این معاونت برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صنعت گردشگری، نسبت به افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه تلاش مضاعف دارد.

وی تعدد مراکز تصمیم‌گیری، ضعف تبلیغات داخلی و خارجی و سوء مدیریت در جذب توریسم را از آسیب‌ها و مشکلات بنیادین این صنعت برشمرد و ابراز کرد: دستگاه‌های متولی باید ضمن همکاری و هماهنگی با یکدیگر، ضعف‌ها و آسیب‌ها را دربخش توسعه‌ گردشگری به حداقل برسانند.

الماسی همچنین از راه اندازی ستاد تالیف قلوب در همدان خبر داد و اظهار داشت: ستاد تالیف قلوب در استان همدان با ابتکار رئیس کل محترم دادگستری استان همدان آقای دکتر عدالتخواه فعالیت خود را آغاز کرده و در آینده نزدیک فعالیت این ستاد به سراسر استان تعمیم می‌یابد.

وی مطرح کرد: کنترل خشم و کاهش خشونت در جامعه و تلاش مضاعف در حل و فصل اختلافات مردمی با استفاده از ظرفیت نهادهای مذهبی همچون ائمه جماعات مساجد از اهداف این ستاد است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان با تاکید بر ضرورت ایجاد آرامش و نشاط اجتماعی و افزایش و ارتقاء فرهنگ گذشت در سطح جامعه ابراز کرد: ائمه  جماعت و معتمدین مسجد می‌توانند در برقراری صلح و سازش در بین متخاصمین نقش کلیدی را ایفاءکنند.

الماسی با تشریح ابعاد فعالیت این ستاد گفت: امیدوارم با این اقدام شاهد کاهش ورودی پرونده ها در محاکم قضایی باشیم و همچنین از افزایش حجم پرونده‌ها در محاکم قضایی جلوگیری کنیم.