دستگاه های اجرایی استان نگاه سنتی به صنعت گردشگری دارند/ استان زنجان معبر تورهای گردشگری است
دستگاه های اجرایی استان نگاه سنتی به صنعت گردشگری دارند/ استان زنجان معبر تورهای گردشگری است

اویس کیانی، در گفت وگو با ایلنا، با بیان اینکه به دلیل نبود زیر ساخت‌های مناسب تورهای گردشگری در زنجان توقف نمی‌کنند ، گفت: استان زنجان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های بسیاری زیادی دارد که متاسفانه از این ظرفیت‌ها تا به امروز به نحو مطلوب استفاده نشده است.

 

کیانی، با اشاره به اینکه در استان اقامتگاه بوم گردی ایجاد شده ولی برخی از زیر ساخت‌ها و سرویس‌ها را ندارد و این نشان از اهمیت ندادن به حوزه گردشگری است، تصریح کرد: حوزه گردشگری در توسعه اقتصادی بسیار موثر است و با توسعه گردشگری می توان به رونق اقتصادی استان نیز تا حد بالای کمک کرد.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان، در ادامه با تاکید بر اینکه اگر به حوزه گردشگری به عنوان یک صنعت نگاه کنیم بسیاری از مشکلات این حوزه در استان حل می‌شود، خاطر نشان شد: نگاه دستگاه‌های اجرایی در استان به حوزه گردشگری سنتی است.

30777681-2197874[1]

وی، گردشگری را مهمترین عامل شکوفایی تمدن اسلامی دانست و یادآور شد: بسیاری کشورهای توسعه یافته در حوزه صنعت گردشگری، در صدد توسعه این صنعت نوین به دنیا هستند.

کیانی،  با تاکید بر اینکه باید در حوزه گردشگری از نگاه سنتی به این صنعت در حال رشد پرهیز شود، خاطر نشان کرد: آثار باستانی استان زنجان مانند ارگ سلطانیه تمدن غنی و کهن ایران است که باید در این زمینه تلاش مضاعف را در استان شاهد باشیم.

این مسئول حوزه گردشگری استان زنجان، با اشاره به اینکه استان زنجان، به لحاظ جغرافیایی در موقعیت مطلوب با پتانسیل‌ها و زیر ساخت‌ها و محورهای مواصلاتی مناسب قرار دارد، تاکید کرد: باید از این فرصت‌ها برای توسعه گردشگری استفاده شود.

kk

کیانی، اضافه کرد: در حال حاضر شرایط به گونه ای شده که تورهای گردشگری در استان توقف نمی‌کنند و استان معبری برای تورهای گردشگری شده است.

رئیس مرکز متخصصین راهنمایان گردشگری ایران، با تاکید بر اینکه استان زنجان در حوزه گردشگری می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد، افزود: اگر کمی به این صنعت بها داده شود استان زنجان در این حوزه می‌تواند پیشرو باشد.

وی، همچنین با اشاره به حضور موثر رسانه‌ها در حوزه گردشگری و معرفی جاذبه‌های استان و انتقاد از ضعف‌های این حوزه،  یادآور شد: بسیاری از مشکلات با انعکاس خبری و با ورود رسانه‌ها مورد توجه مسئولان قرار می‌گیرد.

کاروانسرای-گبرآباد

کیانی، در پایان سخنان خود، با تاکید بر اینکه مسئولان باید کاری کنند که بخش‌ خصوصی با رغبت بیشتری در این حوزه فعالیت داشته باشد، گفت: بروز برخی از مشکلات و موانع برای فعالان این صنعت باعث بی‌انگیزگی در خصوص گردشگری استان زنجان شده است.

گفت وگو از : زهرا ملابابایی